Bieg Przełajowy Legionowo

20171211_085803Zimna sobota upłynęła pod sztandarem XXXV-tych Biegów Przełajowych o Puchar Prezydenta Miasta Legionowo. Mikołajkowa edycja podobna była do tej jesiennej: bieg główny 12 kilometrów, dla kobiet 6 kilometrów i dal młodszych od 100 metrów do 800 metrów.

W barwach naszego klubu wystartowali Hubert i Robert. Startowała także Iga, choć ta w barwach innego klubu. Wspomnimy jednak o jej sukcesach, bo są one również naszą zasługą.

Biegacze zostali wyposażenia w mikołajkowe ubiory (ograniczając charakteryzację jedynie do czapki), zimny kubeczek wody i ciepłą grochóweczkę po biegu.

Trasa dość wymagająca i zróżnicowana: jeden mocny podbieg, sporo piasku a miejscami całkiem mocne błoto. Szczęśliwie nie padało a wiatr do lasu nie docierał. Niestety Hubert doznał kontuzji pasma piszczelowo-biodrowego – typowej dla biegaczy. Najwyraźniej czeka go rekonwalescencja – na razie pod okiem trenera 🙂

A oto wyniki ostatniego biegu:

Iga: 3-cie miejsce

Robert: 1:02:23, miejsce OPEN: 60, miejsce w kategorii: 14

Hubert (kontuzjowany): 1:11:41

Czytaj dalejBieg Przełajowy Legionowo

66. Parkrun Jabłonna

parkrun_13-4.jpg

W zeszłą sobotę nasi zawodnicy ponownie wystartowali w biegu Parkrun. Ta impreza wchodzi już w tradycję, jeśli nie nawyk. W biegu wystartowali: Hubert, Iga, Robert i pies Makan. Pogoda była sprzyjająca, ale trasa bardzo błotnista (tak ślisko jeszcze nie było!). Robert pobiegł jako trener Igi, ponownie prowadząc ją na życiówkę, Hubert zaś walczył samotnie, przez co pewnie zabrakło mu „ciągnika”, który wyciągnąłby go na życiówkę, bo wiele nie zabrakło – zawalczył jednak w swojej kategorii wiekowej!

Oto wyniki tego treningu:

Hubert Siwiec – 23:57, OPEN: 14, miejsce w kategorii wiekowej: 1 (!)

Iga Siwiec – 35:10, OPEN: 49, miejsce w kategorii wiekowej: 1 (!)

Robert Siwiec: 35:10: OPEN: 50

Makan – ponownie niesklasyfikowany 🙂

Serdecznie gratulujemy!

parkrun_81-1

Czytaj dalej66. Parkrun Jabłonna