62. Parkrun Jabłonna

parkrun_51-3Mokro, pada, błoto, kałuże i zimno – poniżej 7 stopni. Aura nieprzystępna i niezachęcająca. Są jednak zawodnicy, którzy ciągle chcą biegać i uczyć się dystansu 5 kilometrów. Oczywiście mowa o naszym najmłodszym podopiecznym, Idze. Dziś pobiegliśmy tylko we dwoje: ja jako trener, którego zadaniem było zadbanie o równomierny bieg, oraz Iga, jako młody adiutant, startujący po raz trzeci na dystansie 5 kilometrów. Chociaż jak się dobrze zastanowić, to mieliśmy jeszcze jednego zawodnika. Niestety nie udało się go zarejestrować – może dlatego, że to pies :). Tak, w tym biegu debiutował nasz pies, Makan.

Iga przebiegła ten bieg w czasie powyżej 38 minut, wiec daleko poza swoją życiówką. Plan jednak był nieco inny: przebiec całą trasę bez przechodzenia do marszu. Cel został osiągnięty. Do tego fantastyczny finisz na długości 200 metrów w oszałamiającym tempie. Wprawdzie po drodze Iga zaliczyła lekką kolkę, ale po ostatnich lekcjach walki z kolką, poradziła sobie z nią bez konieczności zatrzymywania się czy przechodzenia do marszu. Szybko się uczy to nasze dziewczę!

Pies na pierwszym okrążeniu miał trochę problemy z odnalezieniem się. Następne okrążenia jednak biegł już bardzo równo i spokojnie. Nagrodą było rzucanie patyczka (długości około jednego metra). Do domu wracał zmęczony, spełniony i śpiący. Dołączamy gratulacje dla całej trójki!

parkrun_03-3

Czytaj dalej62. Parkrun Jabłonna

Nowe koszulki

Oto i mamy pomysł wraz z projektem nowych koszulek dla naszego klubu. Procedura „wydawnicza” trwa nadal, więc nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli zabłysnąć w nowych strojach 🙂

Czytaj dalejNowe koszulki

60. Parkrun Jabłonna

W sobotę 14. października 2017 nasza drużyna ponownie wystartowała w bieganiu parkowym – nieco w innym składzie niż ostatnio, ale równie mocnym: Robert, Rafał i Iga. Hubert w ostatnim tygodniu skręcił staw skokowy i w ten sposób niejako uniknął walki na dystansie 5 kilometrów. Dzięki temu Hubert pracował jako fotograf i mamy nieco więcej zdjęć niż ostatnio 🙂

Pogoda w miarę dopisała: bezdeszczowo, choć jednocześnie dość chłodno. Frekwencja również dopisała: 39 osób. Poziom biegu zdecydowanie wyższy niż ostatni, w którym braliśmy udział. To też wyniki wypracowywało się w pocie czoła. Najciężej pracowała Iga, która blisko 2 kilometry walczyła z kolką. Był wysiłek, ból i łzy.

A oto oficjalne wyniki:

Rafał Trzaskoma: 22:51 (życiówka), miejsce open: 9

Robert Siwiec: 22:56 (życiówka), miejsce open: 11

Iga Siwiec: 42:01 (walka z kolką)

Album ze zdjęciami dostępny w oddzielnym poście. 

Czytaj dalej60. Parkrun Jabłonna

Zdjęcia z 60-tego ParkRun Jabłonna

Dziś fotografem (po raz pierwszy) był nasz zawodnik, Hubert, który ostatnio skręcił staw skokowy, więc biegać nie może. Ciągle się uczy, więc zdjęcia nie porywają jakością 🙂

« z 8 »

Czytaj dalejZdjęcia z 60-tego ParkRun Jabłonna

39. Maraton Warszawski

We wrześniu 2017 roku jeden z naszych zawodników wystąpił w wielkiej imprezie, jaką jest Maraton Warszawski, będący kontynuacją Maratonu Pokoju. Bieg posiadający niebagatelną historię, prestiż i sławę. Tegoroczny bieg ukończyło blisko 5,5 tys. zawodników. Pogoda sprzyjała dobremu chłodzeniu a ilość deszczu nie przeszkadzała biegającym. Były to dobre warunki do tego, aby powalczyć o swoje wyniki.

Nasz zawodnik, Robert Siwiec, na dystansie maratonu startował po raz drugi. Królewski dystans przebiegł poniżej 4 godzin, łamiąc tym samym swoją życiówkę aż o ponad 30 minut! Ten fantastyczny progres został nagrodzony miejscem 2335 w kategorii OPEN oraz 794 w kategorii wiekowej M40. Oficjalny czas netto uzyskany przez naszego zawodnika to

Maraton: 3:55:44

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sam zawodnik, Robert Siwiec, bardzo emocjonalnie wspomina o swoich zmaganiach w biegu, zamieszczając obszerną relację na swoim blogu. Zainteresowanych zapraszamy do dalszej lektury.

Czytaj dalej39. Maraton Warszawski