58. Parkrun Jabłonna

W sobotę 23. września nasi zawodnicy wystartowali w biegu Parkrun, w Jabłonnie. Jest to dość ciekawa inicjatywa oparta na wolontariacie. Długość trasy to 5 kilometrów. Miejsce biegu: zawsze park – w tym przypadku park obok Pałacu w Jabłonnie. W szranki stanęli Robert Siwiec, który tydzień wcześniej pokonał Maraton Warszawski oraz Hubert Siwiec – nasz wychowanek, którego wspieramy w przygodzie rywalizacji biegowych.

Pogoda sprzyjała – było chłodno i sucho, czasami nawet słońce zaglądało na polankę prowadzącą do łuku triumfalnego, który był także metą. Naszym zawodnikom poszło doskonale! Robert Siwiec ponownie ustanowił swoją życiówkę na dystansie 5 kilometrów.

Oto wyniki naszego zespołu:

Robert Siwiec: 23:36, miejsce w kategorii OPEN: 11, miejsce w swojej kategorii wiekowej: 3

Hubert Siwiec: 24:56, miejsce w kategorii OPEN: 16, miejsce w swojej kategorii wiekowej: 2

Gratulujemy i nadal trzymamy kciuki!

Czytaj dalej58. Parkrun Jabłonna

34. Legionowskie Biegi Przełajowe

 Ta nieco mało znana impreza przyciągnęła w tym roku blisko 250 osób. Przewidziano tu nie tylko biegi dla dorosłych w dystansach 6 kilometrów dla kobiet i 12 kilometrów dla mężczyzn, ale także biegi dla najmłodszych i nieco starszych, których dystanse zaczynały się od 100 metrów dla najmłodszych do 800 metrów dla tych starszych pociech. Z naszej drużyny wystartowały dwie osoby w barwach klubowych i obie wzięły udział w biegu głównym na dystansie 12 kilometrów. Wśród nich znalazł się Robert  Siwiec oraz Hubert Siwiec. Ten drugi to nasz wychowanek, nasz talent, który z biegu na bieg, coraz lepiej radzi sobie  w biegach długodystansowych. Młodemu zawodnikowi klub zasponsorował udział w imprezie.

Oto wyniki naszej drużyny:

Hubert Siwiec – czas netto: 1:00:14, miejsce w kategorii OPEN: 53

Robert Siwiec – czas netto: 1:00:25, miejsce w kategorii OPEN: 56

Hubert w tym biegu ustanowił swój rekord życiowy na dystansie 10 kilometrów: 50:00

Serdecznie gratulujemy!

Zainteresowanych personalnymi doświadczeniami z biegu zapraszamy do czytania blogu Roberta.

Czytaj dalej34. Legionowskie Biegi Przełajowe

Bieg Wisły

Tydzień po Półmaratonie BMW, w Biegu Wisły, wystartowało trzech naszych zawodników. Jest to niezwykła impreza organizowana przez Urząd m. st. Warszawy, Komendę Stołeczną Policji oraz Centralny Wojskowy Klub Sportowy Legia Warszawa Sekcja Strzelecka. Bieg ma długość 10 kilometrów i prowadzi wzdłuż ścieżki rowerowo-pieszej po prawej stronie Wisły. Świetna pogoda, miła atmosfera i świetne wyniki. W zawodach tych, w barwach naszego klubu, po raz pierwszy wystąpił Rafał – to on dobiegł jako pierwszy!

Rafał Trzaskoma: 00:53:52 (życiówka), miejsce OPEN: 247

Hubert Siwiec: 00:53:55 (życiówka), miejsce OPEN: 249

Robert Siwiec: 00:54:54, miejsce OEPN: 282

Gratulujemy!

Czytaj dalejBieg Wisły

Półmaraton BMW

Początek września kojarzony jest w świecie biegowym z Półmaratonem Praskim BMW – przepiękna i świetnie zorganizowana impreza biegowa. W tym roku jej start został przeniesiony na wieczór, a biegaczy wyposażono w opaski święcące, dzięki czemu korowód półmaratończyków był niezwykle malowniczy.

Dla naszego zawodnika, Roberta Siwiec, był to ostatni sprawdzian przez Maratonem Warszawskim. Teoretycznie miał był to jeden z kolejnych treningów, wyszedł jednak z tego bardzo dobry bieg, w którym Robert wypracował kolejną swoją życiówkę na dystansie półmaratonu i to o dobrych kilka minut. Ale jakby tego było mało, nasz zawodnik popełnił także życiówkę na dystansie 10 kilometrów oraz 5 kilometrów. Doskonała forma, doskonałe wyniki! A oto one:

Półmaraton: 1:48:54

10 km: 50:40

5 km: 24:53

Zajęte miejsce w kategorii OPEN: 2476. Wielkie gratulacje!

Dla tych, którzy są zainteresowani perypetiami, z jakimi zawodnik się styka na takich biegach, zapraszamy do relacji Roberta z biegu, na jego blogu.

Czytaj dalejPółmaraton BMW